Výstavy pořádané občanským sdružením Přátelé Šolcova statku v letech 2009–2015

2015 9.7.–28.8. Adolf Born grafika
30.5.–8.7. Hana Voříšková Panáčkové – obrazy a knížky
1.5.–29.5. Baráčníci — národní kroje a baráčnické symboly
2014 23.8.–31.10. Zdeněk Mézl grafika
1.7.–22.8. Jana Vacková Radostné dny (grafika, kresba, koláž)
1.5.–30.6. Alena Antonová
Petr Šturma
obrazy
sochy

(společnou výstavu v Galerii Karla Samšiňáka a v Lapidáriu organizoval Jan Samšiňák
2013 24.8.–31.10. Jaroslav Hodík fotografie
27.7.–23.8. Karel Vik grafika, kresby
3.7.–26.7. Nezbedná grafika — humor na exlibris
1.6.–2.7. Jiří Šalamoun grafika
1.5.–31.5. Milan Bauer grafika
2012 25.8.–28.10. Antonín Majer Grafika a malba nejen z Českého ráje » »
7.7.–24.8. Ludmila Jandová Grafika (duchovní náměty) » »
1.7.–6.7. Bohuslav Reynek Grafika » »
9.6.–1.7. Sobotečtí žáci tvoří — kresby, keramika » »
(» »)
1.5.–8.6. Les, lov a myslivost v grafice » »
2011 17.9.–31.10. Bořivoj Borovský obrazy, kresby » »
20.8.–16.9. Marta Jelínková-Tenorová Provence – má láska (fotografie, kresby) » »
30.7.–19.8. Jiří Šindler obrazy » »
6.7.–29.7. Šolcův statek v obrazech a dokumentech 1811–2011 » »
29.5.–5.7. Cyril,
Jiří,
Jana a
Martin Boudovi
Cyril, Jiří, Jana a Martin Boudovi » »
1.5.–28.5. Včela a hmyz v grafice> »
2010 21.8.–31.10. Vilém Plocek Kresby a obrazy
1.8.–20.8. Martin Srb Rytina
7.7.–31.7. Máchovské motivy v drobné grafice
29.5.–6.7. Oldřich Kulhánek Grafika
1.5.–28.5. Karel Kestner Fotografie – “podoby známé i neznámé”
2009 5.9.–30.10. Daniela Havlíčková Grafika
26.7.–4.9. Petr Minka Grafika a ex libris
5.7.–25.7. Stanislava Kavanová
Jan Kavan
OPĚT – Stanislava Kavanová – sochy
Jan Kavan – grafika
1.5.–4.7. Zdeněk Mrkáček Duše českého ráje (fotografie)

Výstavy 1974 – 2008

Tyto výstavy organizoval Karel Samšiňák.
Tabulka je sestavena podle zápisů v návštěvních knihách a podle tištěných pozvánek, které se nám podařilo sehnat. V pravém sloupci tabulky jsou odkazy na kopie tištěných pozvánek. Je-li odkazem číslo, jde o pořadové číslo výstavy vytištěné na pozvánce. Ale pozor, v číslování jsou chyby.

Zjistíte-li nesrovnalosti nebo máte-li nějaké zde neuvedené pozvánky (a jste ochotni je půjčit k oskenování), dejte nám vědět.

2008 28.6.–31.7. Matěj Škoda
Zuzana Rozsypalová
Ivan Šmíd
Souznění (sochy a obrazy)
2007 1.7.–14.7. Alena Antonová výstava volné a drobné grafiky
2006 3.7.– Alena Laufrová Portréty – grafika
2005 20.8.– Jiří Bouda 100 let železnice Mladá Boleslav – Sobotka (barevné litografie)
30.7.–19.8. Vlasta Matoušová grafika
4.7.–30.7. Kateřina Krausová Obrazy Káti Krausové (zahájil K. Samšiňák, M. Ščigol, hudba: J. Krček)
2004 31.7.– Věra Pecová obrazy a práce na papíře
3.7.–30.7. Ivan Šmíd Konečně doma? (výstava „sochaře ve dřevě“, přednes: H. Kofránková, hudba: J. Krček)
2003 23.8.–30.9. Jakub Sobotka
Karel Sobotka
J.S.: krajina černobílé fotografie
K.S.: skleněné foukané figurky, přehled tvorby (v rámci 2. setkání Sobotkových)
2.8.–22.8. Jaroslava Solovjevová grafika
4.7.–1.8. Michail Ščigol Tristan a Isolda (obrazy)
26.6.–3.7. Ak. malíř Vladimír Komárek a prof. Alexandr Stich ve fotografiích
26.4.–25.6. Žáci ZŠ Sobotka výstava výtvarných prací
2002 17.8.–30.9. Václav Ševčík Knižní a propagační grafika, ex libris, pozvánky a P.F.
2.7.–16.8. Zdeněk Mlčoch obrazy, grafika
25.5.–1.7. Zdeněk Gola Kaskády (monotyp a dekalk)
6.5.–24.5. Daniela Havlíčková grafika – výstava k nedožitým narozeninám grafičky (18. 4. 1946 – 21. 7. 1999).
2001 25.8.–30.9. Honza Volf Honza Volf, co neumí hrát golf – plakát, obrazy, grafika (zahájil V. Komárek)
28.7.–24.8. Jan Solovjev obrazy, grafika (zahájil K. Samšiňák, přednes J. Adamová, vlastní verše výtvarníka)
2.7.–27.7. Vladimíra Brodská Vánoce v Šolcově statku (vánoční ozdoby)
2.6.–1.7. Ludmila Bartůšková Obrázky s paličkovanou krajkou
12.5.–1.6. Žáci ZŠ Sobotka keramika
2000 19.8.–12.9. Ivan Sobotka výstava obrazů (zahájil V. Komárek)
29.7.–18.8. Jaroslava Solovjevová Paříž: oleje (obrazy a grafika)
4.7.–29.7. Josef Václav Scheybal Drobné maličkosti (drobné památky a detaily lidového keramického, kamenického a tesařského umění v Č. ráji)
24.6.–3.7. Jana Zamazalová Keramické objekty (zahájil Vlad. Zamazal, koncert Duo Ťuk)
26.5.–24.6. ZUŠ Nová Paka
(pod vedením
Kateřiny Krausové)
Česká krajina
1999 27.8.–18.10. Chuck Samsinak umělecké fotografie
24.7.–14.8. Roman Karpaš grafika
7.7.–24.7. Josef Jíra »
13.6.–6.7. Otakar Hrdlička výstava fotografií (zahájil Radek Sál) » »
23.5.–12.6. Václav Pokorný Grafika jinak
9.5.–23.5. Petr Panev Šrot art II (svařované objekty, koláže, obrazy) »
1998 21.8.–11.10. Jaroslav Klápště grafika
25.7.–20.8. Miroslav Pacner
3.7.–23.7. Vladimír Komárek Poslední večeře
30.5.–2.7. Václav Pokorný portréty
8.5.–10.5. Přemysl Dolenský Sobotecké motivy (k 500. výročí povýšení Sobotky na město)
1997 1.8.– Zdeněk Mlčoch
29.6.–30.7. Milada Hynková
Miroslav Houra
Tapiserie – Aradecor
Grafika – ex libris
»
24.5.–29.6. Eva Vlasáková grafika/artist book »
1996 17.8.–28.9. M. Hamsík grafika »
20.7.–16.8. Michail Ščigol Ateliér – z černobílého soukromí »
30.6.–20.7. Miroslav Houra
8.6.–29.6. Vojtěch Cinybulk
8.5.–8.6. Čestmír Jírů
1995 26.8.–20.9. Jaroslav Sůra grafika »
22.7.–25.8. Pavel Hlavatý grafika
2.7.–21.7. Kopecký, Jíra,
Janáček, Peterka,
Komárek, Houra
Suchlovy výtvarné lásky
červen Vladimír Bujárek
1994 10.9.– Li Siao Feng
6.8.–10.9. SČUG Hollar »
8.7.–4.8. Miroslav Houra »
5.7.–7.7. Zdenko Feyfar Krkonoše
11.6.–4.7. Franta Patočka
14.5.–10.6. Jiří Bouda
1993 4.9.– Lenka Vojtová grafika 162 »
7.8.–29.8. SČUG Hollar 161
10.7.–7.8. Jan Černošek kresby (zahájil V. Komárek, přednes H. Kofránková)
6.7.–10.7. Josef Jíra grafické listy
12.6.–6.7. Zdeněk Mézl ilustrace »
1992 5.9.– Václav Pokorný
1.8.–5.9. Ludmila Kaprasová Textilní reliéf
27.6.–1.8. J. A. Pacák »
1991 17.8. – 31.8. Gabriel Štrba ml. grafika 154
20.7.–16.8. Elfriede Weidenhaus grafika 153 » »
3.7. – 20.7. Albatros Čtyři z Albatrosu »
1.6. – 3.7. Kamila Ženatá 151
11.5. – 1.6. Jiří Šindler Obrazy života a světa 150 »
1990 20.10. – 11.12. Gérard Gaudaen grafika
22.9. – 20.10. Marie Jarkovská krajky 148
7.9. – 20.9. Luboš Grunt ilustrace 147
11.8. – 7.9. Jiří Anderle
22.7. – 10.8. Pavel Sukdolák grafika 145
4.7. – 22.7. Jan Žbánek obrazy 144
19.6. – 4.7. Vladimír Tesař
červen Miroslav Matouš kresby, grafika 142
11.5. – Alena Nievaldová ilustrace, grafika 141
14.4. – Karol Felix grafika 140
1989 20.10. – 31.10. J. K. Ljukšin
29.9. – 20.10. Robert Brun grafika 136+2
9.9. – 29.9. Denisa Wágnerová ilustrace 137
19.8. – 6.9. Petr Melan grafika 136
23.7. – 18.8. Markéta Jírová kresby 135
4.7. – 20.7. Petr Urban ilustrace 134
23.6. – 3.7. Václav Rykr kresby a drobná grafika 133
2.6. – 21.6. Karla Ryvolová grafika 132
12.5. – 2.6. Lenka Vybíralová ilustrace 131
21.4. – 12.5. Jaroslav Kaiser grafika 130
1988 18.11. – 27.11. Až se zima zeptá (lidové vánoční ozdoby)
4.11. – 16.11. Mjud. Mečev grafika 129
7.10. – 30.10. Lenka Vilhemová grafika 128
9.9. – 7.10. Jolanta Lysková ilustrace 127
13.8. – 9.9. Jana Boudová grafika 126
22.7. – 11.8. Jaroslav Dajč grafika, kresby 125
5.7. – 21.7. Vladimír Vimr obrazy a ilustrace 124
17.6. – 4.7. Vladimír Komárek drobná grafika 123
27.5. – 4.7. Nora Musatová kresby a obrazy 122
6.5. – Jiří Blažek knižní grafika 121
duben – květen Jaroslav Cita kreslený humor 120
1987 listopad Vjačeslav N. Jegorov grafika, kresby 119
2.10. – Anna Khunová grafika 118
11.9. – 2.10. Olga Franzová ilustrace 117
15.8. – 10.9. Jaroslav Šerých litografie
25.7. – 14.8. Vlastimil Šik obrazy 115 »
7.7. – Jiří Fixl Pel-mel 114
červen – červenec Orest Dubay grafika 113
květen – červen Jiří Krásl ilustrace 112
květen Pavel Matuška kreslený humor 111
25.4. – Lumír Šindelář kresby 110
duben Anna Macková grafika 109
1986 říjen – listopad Vincas Kisarauskas grafika, ex libris 108
26.9. – Ctirad Stehlík grafika 107
16.8. – Jana Kasalová
srpen Miloslav Janků obrazy 104
1.7. – Albatros Čtyři z Albatrosu 103
13.6. – Mirek Barták kresby 102
– 12.6. Bělocvětov obrazy, ilustrace, grafika
5.5. – Zdeněk Mlčoch 100. výstava na Šolcově statku 100
1985 říjen Josef Bavor obrazy (1980–85) »
září – říjen Albín Brunovský grafika 99
Jan Černý
srpen – září Rastislav Michal grafika 97
20.7. – Zdeněk Kerda kresby, grafika »
3.7. – Daniela Benešová
Alena Laufrová
17.5. – Zdeněk Kudělka
květen German Ratner grafika 92
duben Jiří Winter – Neprakta kresby 91
1984 2.11. – 23.11. Penčo Kulekov grafika 90
12.10. – 2.11. Naďa Rappensbergerová-
-Jankovičková
slovenská grafika a ilustrace
28.9. – 12.10. Vojtěch Cinybulk drobná grafika 88
7.9. – 27.9. Luděk Vimr ilustrace 87
18.8. – 6.9. Bohuslav Knobloch grafika 86
21.7. – 17.8. Josef Liesler grafika 85
30.6. – 20.7. Jan Kubíček ilustrace
1.6. – 29.6. Marta Nováková
Renata a Martin Lhotákovi
fotografie
hračky
83
4.5. – 1.6. Jiří Bouda ilustrace, grafika »
13.4. – 3.5. Karel Beneš ilustrace, grafika 81
1983 Gražina Didelyté grafika 80
říjen Ladislav Kuklík grafika 79
Daisy Mrázková
srpen Jaroslav Klápště grafika 77
Miroslav Houra
5.7. – Lumír Ševčík ilustrace »
17.6. – 5.7. Josef Němec obrazy z filmů 74
27.5. – 17.6. Olga Pavalová
6.5. – 27.5. Zdeňka Táborská-
-Kabátová
ilustrace »
15.4. – 6.5. Jiří Slíva
1982 14.11. –28.11. Jaromír Cimbálník obrazy »
5.11. – V. P. Kurov
M. M. Věrcholancev
grafika 70
8.10. – 5.11. Dušan Grečner
10.9. – Jaroslav Šámal obrazy 68
srpen František Dvořák obrazy, kresby, koláže 67
červenec Alena Málková-Vimrová obrazy 66
červenec Jaroslav Hořánek grafika 65
červen Jindřich Pileček grafika 64
20.5. – červen Eva Natus Šalamounová ilustrace 63
30.4. – 20.5. Luděk Maňásek grafika 62
9.4. – 30.4. Marcel Safír fotografie 61
1981 J. V. Těrechov
9.10. – 6.11. Dušan Kállay
Kamila Štanclová
»
září–říjen Kamil Lhoták grafika 58
srpen Pavel Vácha fotografie »
18.7. – srpen Josef Kábrt obrazy a kresby 56
1.7. – 18.7. Albatros Čtyři z Albatrosu po pěti letech 55
19.6. – 1.7. Jiří Sehnal plastiky 54
květen Jan Bauch kresby 53
1980 listopad Peteris Upitis grafika 52
Igor Rumanský grafika 51
Vladimír Gažovič
12.9. – Jana Sigmundová ilustrace 50
22.8. – Marie M. Šechtlová
Jiří Kaifosz
kresby a grafika
plastiky
49
1.8. – 21.8. Vilém Plocek 48
červenec Josef Jíra
červenec Dagmar Berková ilustrace 46 »
29.5.– Květa Pacovská ilustrace, grafika 45
4.4.–29.5. Jaroslav Uiberlay kresby 44
1979 4.11.–18.11. Josef Bavor
Milan Černík
obrazy
plastiky
» »
říjen Karol Ondreička grafika a ilustrace 43
září–říjen Jiří Kalousek ilustrace 42
srpen – září Michal Kudělka obrazy 41
Sergej Roule
Daniela Havlíčková
plastiky
grafika
40
40
červenec Eva Bednářová ilustrace 39 »
Karel Minář grafika 38 »
červen Vladimír Suchánek grafika 37
Jan Samšiňák fotografie
květen Miroslav Troup ilustrace 35
duben Jaroslav Kaiser grafika »
1978 říjen–listopad A. M. Mosijčuk grafika »
září Jan Kudláček ilustrace »
srpen – září Olga Čechová ilustrace, grafika »
4.7. — 16.7. Jan Bartůšek fotografie »
26.6. – 5.7. Jaroslav Hodík fotografie » »
Jindřich Kovařík ilustrace »
květen–červen Stanislav Holý
24.4. — 14.5. Václav Sivko grafika »
duben Vladimír Komárek grafika a exlibris »
1977 sovětské exlibris
září Josef Paleček kresby a ilustrace »
Adolf Born
Karel Kaprál fotografie
18.7. — 24.8. Emil Kotrba barevné litografie »
červenec 18 ilustrátorů Básníku mládí – ke 100. výročí narození Fráni Šrámka »
11.6. – Oldřich Kulhánek grafika »
květen – červen Jaromír Zápal Maličkosti dobré míry »
22.4. – květen Miloslav Jágr ilustrace »
1976 24.9. – 10.10. Anatolij I. Kalašnikov ex libris, grafika, známky, ilustrace »
8.8.–29.8. Jaroslav Cheben kresby, grafika »
Jan Kavan
Stanislava Kavanová
grafika
plastiky
Zdeněk Kudělka
Zdeněk Mlčoch
Lumír Ševčík
Luděk Vimr
Čtyři z Albatrosu
17.5. – 11.6. Cyril Bouda kresby, grafika »
Karel Svolinský
1975 říjen Václav Junek Moře, lodě, dobrodružství »
Václav Špála
červenec Karel Šafář grafika »
Jonas Kuzminskis
červen Zdeněk Adla knihy, kresby, ilustrace »
Zdeněk Mlčoch
1974 Ladislav Stehlík
4.8. – 31.8. Ladislav J. Kašpar grafika »
1.7. – 7.7. J. N. Tichanovič grafika »