Galerie a lapidárium • Otevřeno 1.5. – 31.10. denně 9–11, 13–17 • Vstup na požádání: Bázlerovi, Sobotka čp. 262 (sousední dům).

Pozor, toto je historická kopie původního webu www.solcuvstatek.cz. Podrobnosti tady a tady.

Zprávy a články

Výstavní sezona končí, ale Galerie K. Samšiňáka se již chystá na další rok

Po několika měsících výstav, vernisáží a dalších kulturních aktivit na Šolcově statku v Sobotce se toto přívětivé roubené stavení pomalu připravuje na zimní spánek. Výstavní síň ve statku i přilehlé lapidárium svým návštěvníkům na několik měsíců zavřou své brány. Není však třeba „zoufat“. S přicházejícím jarem oba výstavní prostory své návštěvníky opět uvítají.

Deinstalací poslední výstavy grafik činnost organizátorů zdaleka nekončí. Již nyní hledají a „nacházejí“, čím by návštěvníky galerie v dalším roce potěšili, zaujali a do Sobotky opakovaně přiváděli. Pokud chcete zůstat našim výstavním prostorám věrni nebo se je chystáte teprve objevit, můžete se v další sezóně pravděpodobně těšit na taková jména, jako je grafik Oldřich Kulhánek či fotograf Karel Kestner. Chceme nadále zůstat věrni našemu prvotnímu cíli, tj. dávat přednost výstavám grafiky, malby, soch a uměleckých fotografií. V lapidáriu bude díky velkému zájmu veřejnosti prodloužena po celou další sezónu výstava soch Petra Kavana.

Více vám však prozrazovat nebudeme, přijeďte napřesrok do Sobotky a přesvědčte se sami, že návštěva Šolcova statku za to opravdu stojí! Jestliže to chcete stihnout ještě letos, nezapomeňte však, že 30. října zavíráme.

Gabriela Haasová, Praha 21. 10. 2009 ( Nové noviny, č. 42, 30. 10. 2009, s. 8.)

Leave a Reply