Galerie a lapidárium • Otevřeno 1.5. – 31.10. denně 9–11, 13–17 • Vstup na požádání: Bázlerovi, Sobotka čp. 262 (sousední dům).

Pozor, toto je historická kopie původního webu www.solcuvstatek.cz. Podrobnosti tady a tady.

Zprávy a články

Tvůrce nejkrásnější známky roku 2008 v Sobotce

Rytec, původně medailér, tvůrce poštovních známek a autor nejkrásnější známky roku 2008 (jeho ztvárnění tři sta let starého obrazu Jana Jakuba Hartmanna s názvem Alegorie vody vyšlo vítězně z ankety, které se zúčastnilo 9 000 respondentů), Martin Srb se narodil v roce 1954 v Praze.

Pokud nejsme zahlceni esemeskovým a mailovým boomem, občas pošleme svým blízkým ještě ručně psaný dopis nebo pohlednici. Přitom si mnohdy ani nestačíme všimnout, než nalepíme známku, že se mnohdy jedná o drobný umělecký skvost, často může být i z tvůrčí dílny Martina Srba, který patří mezi špičku v tomto oboru. Je majitelem slušné sbírky cen ze soutěží a má za sebou řadu úspěšných výstav.

S jeho tvorbou se může veřejnost blíže seznámit na další letošní výstavě v Galerii Karla Samšiňáka v Šolcově statku v době od 1. 8. do 20. 8. 2010. Na vernisáži, která začne 1. srpna již v 11 hodin dopoledne, bude účinkovat Alfred Strejček.

Plakát k výstavě: zde.

Více informací o autorovi: zde.

Lenka Rancová, Praha 16. 7. 2010

Leave a Reply